Leto najlepšie oslávite grilovačkou s rodinou a priateľmi

Letné grilovačky

Neexistuje lepší spôsob ako osláviť leto, než stráviť príjemný čas s rodinou a priateľmi počas chutnej grilovačky. Grilovanie je univerzálna a nadčasová technika varenia. Ak si netrúfate na vlastnú letnú grill párty, prípadne vás už nebaví čakať na nejaké pozvanie od suseda, rodiny, či známych, neváhajte prísť k nám do Starého dobrého mexika a my sa o všetko postaráme.

História grilovania

Grilovanie bolo pôvodne označované ako „americký vynález“. Grilovanie je však staršie ako homo sapiens a antropológovia si dokonca myslia, že to bolo práve majstrovstvo ohňa, ktoré trvalo zmenilo našu evolučnú cestu, a práve toto praveké spojenie nás núti stále variť nad plameňom.

Grilovačka v Starom dobrom Mexiku

Na našom grile grilujeme len kvalitné odležané steaky. Ochutnať môžete obľúbený flank steak, prípadne aj jemnejší kurací steak. Steaky ponúkame čisté, prípadne naložene v rôznych domácich marinádach. K chutnému mäsu taktiež podávame čerstvú grilovanú zeleninu a domáce dressingy. Všetko je, samozrejme, zladené s našou kuchyňou a ponúkaným pivom, taktiež všetky suroviny sú výlučne zo Slovenska od lokálnych dodávateľov.

K chutnému grilovanému jedlu jednoznačne patrí studený a dobre načapovaný pohár piva, ktorý vás v týchto horúcich letných dňoch najlepšie osvieži. Pivo, vďaka chmeľu, pôsobí ako prírodné sedatívum, obsahuje veľké množstvo vitamínov hlavne skupiny B, a taktiež veľa minerálov ako sú železo, horčík a zinok. V tejto súvislosti sú u nás výnimočné štvrtky, kedy pre všetkých pivných nadšencov ponúkame akciu veľké pivo za cenu malého.

Šaláty

Aktuálnou novinkou v našej ponuke sú šalátové špeciály, ktorými pravidelne dopĺňame obedové menu. Pre tých, ktorým v lete veľmi nechutia ťažké jedlá, prípadne sa snažia vo svojej strave obmedziť obsah sacharidov, je šalát tou ideálnou voľbou. Každý týždeň máte na výber inú variantu, či už preferujete šalát s mäsom, bez mäsa alebo s rybou. Náš šéfkuchár vám jednoznačne odporúča Coleslaw šalát ktorý je aj v stálej ponuke.