Staré Dobré Mexiko oslavuje 90. výročie

Staré Mexiko je tu už od roku 1929, práve tento rok slávi 90. výročie od založenia. Odvtedy si prešlo rôznymi štádiami. Sme radi, že sme to práve my, ktorí môžu oslavovať toto krásne výročie. Staré Dobré Mexiko ponúka klasickú, slovenskú a poctivú kuchyňu z výlučne slovenských výrobkov, kde si na svoje prídu aj gurmáni, pre ktorých pravidelne pripravujeme sezónne delikatesy a obedové špeciality.

13.júna bude v Starom Dobrom Mexiku oslava jeho 90-tych narodenín. Piváreň začínala so starými dobrými klasikami, ako sú kuracie krídelka. Domáca kuchyňa sa sústreďovala na dobroty zo Šariša a Spiša, ale taktiež aj na národné kuchyne štátov V4 (Česka, Maďarska, Poľska a samozrejme Slovenska).

Naša kuchyňa sa stále snaží pripravovať klasiky, avšak trocha moderne. Určite vám nechceme ponúkať špeciality zo štvôr či päťhviezdičkových hotelov, ale tradičné recepty, prípravy jedál a samozrejme skvelú chuť.

Svojím hosťom sa snažíme ponúkať zabudnuté veci, ako napríklad mačanka, či pirohy s trhaným kolenom. Tieto dobroty už v súčasnosti nájdete aj na rôznych streetfood festivaloch, no my vám ich ponúkame už od našich začiatkov. Našim cieľom nie je inšpirovať sa od iných, ale inšpiráciu čerpať z minulosti a podať ju moderným spôsobom.

Na Gurmánfeste v Košiciach sme minulý rok dostali pozitívnu odozvu na už vyššie spomínanú mačanku a pirohy s trhaným kolenom, ale taktiež aj na klasiku 70., 80. a 90-tych rokov, ktorou je bôčik. Mimochodom aj tento rok vás radi uvidíme pri našom stánku 🙂

Klasiky k pivu

Ako najstaršia piváreň v Prešove nesmieme vynechať skvelé pivko a dobroty k nemu. K pivu, samozrejme, neodmysliteľne patria rebrá a krídelka. U nás v Starom Dobrom Mexiku dbáme na aktuálnu sezónu a lokálnu produkciu. Donedávna bola sezóna medvedieho cesnaku, aktuálne je to špargľa a taktiež rebarbora. Pre našich hostí pripravujeme rebarborovo jablkovú štrúdľu a makovú čokoládu bez maku, ktorého arómu a chuť nahradí makový olej.

Naši zákazníci tak môžu u nás, namiesto komerčne známych jedál, ochutnať jedlá priamo z ich záhrady. Názov Staré Dobré Mexiko nemá síce nič spoločné s krajinou Mexiko, avšak veľa spoločného s jeho históriou.

Naše služby ponúkame aj formou cateringu, v rámci ktorého ponúkame holúbky, guláš, našou špecialitou je divina, a taktiež králik. V našej ponuke nenájdete lososa či krevety, ale ponúkame vám naše sladkovodné ryby ako sú pstruh a zubáč.